Star Wars: Ewok III - Era Imperium

Gra PBF w świecie Star Wars, rozgrywająca się w czasach Młodego Imperium.


#1 2009-10-06 13:57:15

Secorsha

Admin - MG

9139520
Zarejestrowany: 2009-10-03

Punkty Reputacji

Punkty reputacji przyznaje się za ogólnie rozumianą aktywność fabularną pod kryteriami takimi jak:

http://secorsha.w.interii.pl/ewok/punkt1.bmp
http://secorsha.w.interii.pl/ewok/punkt2.bmp
(punkty reputacji na przykładzie Kai’a)



Za co PLUS:

-    aktywność na forum – rzecz jasna aktywność fabularna, ale za rozwijający offtop dzięki któremu robi się dla forum coś dobrego, i w miejscach do tego przeznaczonych, przygotowywanie i wyszukiwanie grafik, dobre pomysły!
-    Kształt i wygląd wypowiedzi klimatycznych – odpowiednia długość (ale nie chodzi mi o nowele w każdym poście!) optymalna, i taka „najfajniejsza” długość postu to 4-6 linijek. No i rzecz jasna treść tam zawarta. Powinno być estetycznie i ładnie:)
-    Poziom „wczucia się” w postać. Rzecz jasna nie mnie oceniać jak kto swoja postać czuje, ale w pewnym stopni widać to w postach, a im to bardziej widać, im gracz bardziej potrafi użyć wyobraźni i stać się postacią, tym mamy lepsza klimatycznie gre, i lepiej bawimy się my i z nami lepiej się bawią.
-     poprawność fabularna (gra zgodna z kanonem). Czyli żadnego Skywalkera, Yody, i te pe, za to odnoszenie się do głównej fabuły, której wprawdzie na razie jeszcze nie ma, no ale będzie.
-    Ciekawa postać – superbohaterów którzy wychodzą z zawieruchy walki z nie rozmazanym makijażem i nie rozwianymi włosami zostawmy słonecznemu patrolowi. Nasz świat jest alternatywą świata rzeczywistego w uniwersum Star Wars. A w każdym świecie czasem znajdzie się ktoś, kto lubi wypić, boi się pająków, ma lęk wysokości czy tam ma lekkiego zeza i nie potrafi idealnie strzelać. Póki co jeszcze jest trend na „idealnie opanowane to to to i to, uzbrojenie małego plutonu”. Przypominam, ze powodzenie w sesjach zależy nie tyle od opisanych w karcie superumiejętności, ale od tego, jak opiszemy to w sesji. Od razu informuje, że jak jakiś „superbophater” będzie za super dla innych graczy, to spadnie na niego fortepian tudzież inne nieszczęście.
-    Inne pozytywne przejawy aktywności, które administracja uzna za pożądane

Za co MINUSA:

-    Za PGowanie – największy grzech. Power Gaming (PG) to najprościej mówiąc kombinowanie tak, by być lepszym od innych: budowanie bardzo silnych postaci, pisanie w sesjach w trybie dokonanym w posunięciach które zaważają znacznie na postaci innego gracza, np. „ciął mieczem od góry, na ramie przeciwnika i odciął je” to powergaming. Tryb dokonany tolerowany jest w banalnych scenach w sesjach cywilnych, kiedy sytuacja jest oczywista a powodzenie akcji pewne.
-    za uprzykrzanie się administracji: na forum jest obecnie trzech „pracowników”, czyli funkcyjnych: Nemedis, Secorsha i Moc, z czego każdy posiada status Admina. Poświęcamy swój czas i uwagę, by gra się toczyła, było w co się bawić i był porządek. Oczywiście nie chodzi tu o żadne glorie, bo i nam to sprawia przyjemność, ale kłód pod nogi sobie nie życzymy. Obecność na forum nie jest niczyim obowiązkiem. Nie podoba się zarząd – dziękuję, do widzenia.
-    Za psucie klimatu postami odbiegającymi od samoistnie przyjętego poziomu danej sesji: jeśli ktoś zakłada sobie sesje z kimś, by się rozpisywać na dwie i pół strony, i im się to podoba, to nie moja rzecz, ale pochwalam bo żeby tyle pisać jak pisać zawiązuje sznurówkę, to wielki pokłon. Ale jak do takiej sesji wpada rozentuzjazmowana postać innego gracza w sposób taki: „<wpada do baru i podbiegłszy do stolika gdzie siedzą X i Y krzyczy> siema! Zagramy w sabaka!?” to choć w innej sesji przeszłoby bez echa, tu może zostać ukarane minusem, jeśli wyżej wymienieni X i Y stwierdza, ze im się to nie podoba
-    Notoryczny offtop w działach do tego nie przeznaczonych. Rzecz jasna pewien offtop jest wręcz pożądany – na przykład zaznaczenie w sesji pod swoim postem że na przykład gracz odchodzi od komputera tymczasowo, lub kończy rozgrywkę na dziś. Nie każdy w czasie sesji zagląda na ChatBox
-    Obrażanie i dokuczanie graczom – nie postaciom. Fabularnie w sesjach inna postać możemy wyzwać, opluć i skopać, i grozi nam jedynie tyle, ze może oddać. Ale miedzy graczami winna być kultura. Wiadomo, ze nigdzie nie jest idealnie, i czasem trzeba użyć ironii i sarkazmu, ale nauczyły mnie smutne przykłady z innych gier, kiedy to były szumy bo ktoś kogoś nazwał idiotą na forum.
-    Opóźnianie sesji swoją nieobecnością – jak bierzemy udział w sesji dynamicznej, w  której grają osoby traktujące rozgrywkę poważnie, wymieniające kilka-kilkanaście postów dziennie, a sami piszemy raz na dobę, to dezorganizujemy im zabawę i przeszkadzamy. Za takie coś MG fabularnie usuwa z sesji i daje naganę.
-    Inne negatywne przejawy aktywności, które administracja uzna za niepożądane


Ilość punktów, czy to dodatnich czy ujemnych, na podstawie tego, co wyżej przedstawiłem daje innemu graczowi obraz tego, z kim ma do czynienia. To inwestycja na przyszłość, bo póki co jest nas tyle, ze przynajmniej ja mogę o każdym już parę (a może nawet parędziesiąt) zdań powiedzieć. :)


Uprasza się o nie zawracanie dupy Secorshy na gg podczas sesji. Dziękuje.
Jeśli mam jakieś zaległości względem kogo.s - upominać sie na gg

Offline

 
PBF Guild

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciechocinek sale konferencyjne frodostudio slubyiweselaniezapomniane